Сторінка інструктора з плавання

«… правильний режим, повноцінне харчування, фізичне загартовування – все це охороняє дитину від захворювань, дає їй щастя насолоди красою, навколишнім світом»

                                                                                                                                           (В.О.Сухомлинський)

Інструктор з плавання:

Неіла Роман Олександрович

Освіта: повна вища

Закінчив Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка в 2008 році.

Кваліфікаційна категорія "спеціаліст другої категорії" 

Стаж 12 років

  

Педагогічне кредо:

Дитинство –

Життєве кредо:

"Бути ".

 

 

Одяг дитини

на заняттях з плавання

  • плавки для плавання;
  • шапочка для плавання;
  • окуляри;
  • махровий халат;
  • гумові шльопанці;
  • рушник;

   Функціонування басейну в ДНЗ: безпека на воді

В нашому дошкільному закладі функціонує стаціонарний басейн. Фізичні навантаження у поєднанні з дією чинників зовнішнього середовища води, сонця і повітря, допомагають нам, дорослим, створити умови для адаптації організму до умов довкілля, підвищувати імунітет дитини. Водні процедури є дуже сильним загартувальним засобом, а заняття плавання в басейні сприяє цьому. Складено план оздоровчих заходів роботи басейну, систему ігрових занять з використанням новітніх оздоровчих технологій та вправ гідроаеробіки.

Систематичні заняття плаванням покращують фізичний розвиток дітей та зміцнюють їхній організм. Ми намагаємося кожне заняття зробити не лише корисним, але й цікавим для дітей, адже розуміємо – усі загартувальні процедури будуть ефективними лише на тлі позитивних емоцій.

Як забезпечити безпеку дітлахів

на воді: поради для батьків

* Жодна дитина не перебуває в безпеці на воді. Заняття плавання для малят не гарантують їм повну безпеку у воді, незважаючи на всі переконання рекламних оголошень. Якщо маля перебуває у воді, батьки повинні знаходитись поруч, на відстані витягнутої руки й у жодному разі не повинні відволікатися. Малята й діти дошкільного віку можуть піти під воду непомітно, і навіть старші діти мають потребу в увазі батьків, коли вони граються або поводяться ризиковано.

* Вивчіть правила надання першої допомоги: штучне дихання й непрямий масаж серця та постійно повторюйте ці методики. Ці знання допоможуть вам урятувати своїх або чужих малят. Важливо підвищувати свою кваліфікацію кожні два роки в місцевій поліклініці або в центрі для освіти дорослих.

* Не покладайтеся на надувні пристосування. Надувні кола, нарукавники й камери від автомобілів не зможуть повністю задовольнити вимоги безпеки вашої дитини у воді на 100%. Якщо дитина впаде у воду, одягаючи надувне коло, вона може спливти догори, при цьому голівка опиниться під водою, а ніжки - над. Надувні нарукавники можуть випадково здутися, і немає гарантії, що ваше маля не опиниться під водою. Навіть ті діти, які дуже добре вміють плавати, не зможуть зберегти спокій, якщо що-небудь трапиться з їхнім надувним колом або нарукавниками.

* Гарне огородження допоможе захистити маля. Якщо у вас свій басейн у дворі, дотримуйтесь хоча б мінімальних вимог по організації безпеки. Встановіть огородження навколо басейну, висотою не менш 1,5 м, що закривається на засувку, до якої маля не зможе дотягтися. Розсувні скляні двері, що ведуть із будинку до басейну, не є перешкодою—дитина зможе пройти крізь них, якщо ви на секунду втратите пильність. Якщо у вас є безпосередній вихід з будинку до басейну, переконайтеся, що він надійно захищений і дитина не зможе ним скористатися самостійно.

* Стежте за ґратами в басейні. Переконайтеся, що всі ґрати для зливу в басейні цілі й перебувають на своїх місцях. Волосся вашого маляти може потрапити у відкритий злив басейну й вашого маленького плавця може затягти під воду

* Будьте пильні під час свят. Якщо небагато дітей бере участь у святі в басейні, то біля басейну обов'язково повинен перебуває хтось із дорослих протягом усього свята. Трагедія може відбутися, якщо який-небудь маленький гість один бродить у дворі, у той час як всі інші їдять святковий торт у будинку. Насправді , якщо ваше маля - гість, то найкраще вам залишитися й простежити за ним. Тримайте телефон біля басейну, щоб викликати допомогу у випадку інциденту

* Рятувальні жилети - кращий вибір. Якщо ви збираєтеся плавати на човні, переконайтеся, що в кожного є рятувальний жилет. Діти повинні одягати жилети як тільки вони опиняються на причалі, і знімати їх у машині по дорозі додому. Дорослі повинні бути в жилеті увесь час, поки вони перебувають у човні. Якщо діти плавають біля човна, стежте, щоб вони трималися подалі від мотора. Небезпеку представляють не тільки лопаті працюючого мотора, але й імовірність отруєння вихлопами мотора - оксидом вуглецю, якщо дітки плавають позаду човна.

* Стежте за стрибками дітей. Не дозволяйте дітям стрибати в озеро або річку доти , поки не переконаєтеся, що це безпечно. Перевірте, що дно різко не йде на глибину, що під водою немає підводних каменів або колод, і що течія не занадто швидка.

* Допомагайте рятувальникам. Не тільки рятувальники, але й ви самі повинні стежити за своїми дітьми. Іноді, якщо в басейні багато людей, рятувальник не може встежити за кожним, і, звичайно ж, ніхто не зможе простежити за вашим малям так же уважно, як і ви.